پایگاه دانش

توضیح مختصر

بازی "لاکی 5" یا "5 از 36"  یک بازی دینامیکی بر اساس قرعه کشی اعداد می باشد. به بازیکنان انتخاب های گسترده ای از ضرایب پیشبینی  که بر اساس نتیجه ی این بازی مشخص می شود ارائه می گردد.نتیجه ی سود حاصل از پیشبینی می تواند تا 2000 بار بیشتر از مبلغ پیشبینی آن ها باشد.

روند بازی:

5 عدد از بین 36 عدد به صورت تصادفی در استوانه های گردونه ی اعداد قرار می گیرند. ترتیب اعداد برنده بر اساس ترتیب استوانه های گردونه ی اعداد مشخص می شوند. استوانه ای که در سمت چپ قرار دارد استوانه ی اول می باشد.

تنها یک دور پیشبینی وجود دارد و بازیکنان می توانند برای بازی بعدی روی تمام نتایج موجود پیشبینی کنند. زمان پیشبینی به مدت 4 دقیقه و بین دوبازی می باشد. این قرعه کشی همه روزه و هر 5 دقیقه یک بار صورت می گیرد.

نحوه پیشبینی:

  • وارد حساب کاربری خود شوید.
  • در صورت نیاز، حساب کاربری خود را شارژ نمایید.
  • نوع پیشبینی را انتخاب کرده و نتیجه بازی را پیش بینی کنید.
  • مبلغ پیشبینی خود را در برگه پیشبینی در قسمت "مبلغ" وارد نمایید.
  • بر روی گزینه ی ثبت پیشبینی کلیک نمایید.
  • پس از ثبت پیشبینی، پیام "پیشبینی شما با موفقیت ثبت شده است" برای شما نمایان خواهد شد.

نحوه ی محاسبه ی بردها به این صورت است که مبلغ اولیه ی پیشبینی ضرب در ضریب پیشبینی شما می شود. امکان ترکیب این پیشبینی ها با پیشبینی های بازی های زنده وجود ندارد.

هر بازی شماره ی خاص خود را دارد و نتایج بازی را می توانید در صفحه ی "نتایج" مشاهده کنید.

برای مشاهده ی گزارش شرط های خود می توانید به قسمت "تاریخچهپیشبینی" مراجعه نمایید.   

  1. اصطلاحات:

1.1  گردونه ی اعداد: دستگاه مکانیکی که توپ ها را هم زده، نگه داشته و به صورت تصادفی اعداد برنده را انتخاب می کند.

1.2  توپ ها: در کل 36 توپ در این بازی استفاده می شود. توپ ها به رنگ های سفید، آبی، سبز و قرمز می باشند. 9 توپ از هر رنگ که در مجموع اعداد 1 تا 36 بر روی آن ها درج شده است .جمع کل اعداد روی توپ ها 666 می باشد. جمع کل اعداد روی توپ های سفید 45، جمع کل اعداد روی توپ های سبز 126، جمع کل اعداد روی توپ های قرمز 207 و جمع کل اعداد روی توپ های آبی 288 می باشد.

1.1.  مخزن گردونه ی اعداد: قسمتی از دستگاه بازی که تمامی توپ ها در آن قرار می گیرند. سپس، تمامی توپ ها را هم زده و به صورت تصادفی توپ ها انتخاب می شوند. 

1.2.  استوانه ها:5 قسمت یکسان که با هم به بخش اصلی دستگاه بازی که توپ ها از آن قسمت انتخاب شده و اعلام می شوند متصل اند. هر 5 توپ در  قسمت های جداگانه ای نمایش داده می شوند. 

1.5  روند هم زدن و انتخاباعداد:  زمانی که تمامی توپ ها داخل مخزن گردونه ی اعداد قرار گرفتند، این روند آغاز می گردد و هنگامی که هر 5 توپ انتخاب شده در استوانه ها قرار گرفتند، بقیه ی توپ ها داخل مخزن ها باقی می مانند، یه این صورت روند به اتمام می رسد. 

1.6  ضرایب: اعداد تعریف شده ای که از سوی موسسه ی برگزار کننده ی بازی ارائه می شوند، که مبلغ برد بر اساس ضرب این اعداد در مبلغ شرط بندی شده محاسبه می گردد. 

2        قوانین: 

2.1  5 توپ از 36 توپ به صورت تصادفی انتخاب شده و در داخل استوانه ها قرار می گیرند.

2.2  قرعه کشی زمانی ثبت می شود که تمامی روند هم زدن و انتخاب توپ ها صورت گرفته باشد. در غیر این صورت یا قرعه کشی لغو می شود و تمامی مبالغ برگردانده می شوند و یا اینکه روند هم زدن و انتخاب تا زمان قرار گرفتن هر 5 توپ در استوانه ها ادامه می یابد و بقیه ی توپ ها در داخل مخزن گردونه ی اعداد باقی می مانند. 

2.3  اعداد برنده بر اساس توپ های داخل استوانه ها و به ترتیب از سمت چپ به راست خوانده می شوند. استوانه ی سمت چپ اولین استوانه و استوانه سمت راست آخرین می باشد. ترتیب جا گرفتن توپ ها در استوانه ها هیچ تاثیری بر روی نحوه ی خواندن اعداد برنده ندارد.

3        نحوه ی بازی:

3.1  تنها یک دور پیشبینی وجود دارد و بازیکنان می توانند برای بازی بعدی روی تمام نتایج موجود پیشبینی کنند.

3.2  زمانپیشبینی به مدت 4 دقیقه و بین هر قرعه کشی می باشد.( وقتی یک دور از قرعه کشی به پایان می رسد، زمان پیشبینی برای دور بعد آغاز می شود. پخش زنده پس از اتمام زمان پیشبینی شروع می شود).

4        محدودیت پیشبینی: 

4.1  حداقل و حداکثر میزان پیشبینی از طرف شرکت برگزار کننده مشخص می شود. 

5        شرایط خاص:

5.1  قرعه کشی های لغو شده:

5.1.1        قرعه کشی می تواند به دلیل مشکلات فنی مانند: اختلال در اتصال به اینترنت، مشکلات فنی در استودیو و یا حتی اشتباه از جانب مجری برنامه لغو شود.

5.1.2        اشتباهات مجری که می تواند سبب لغو بازی شود:

5.1.2.1  عدم آمادگی توپ ها قبل از شروع قرعه کشی. مجری برنامه می بایست تمامی توپ ها را در مخزن مخصوصی قرار دهد که تمامی توپ ها به طور یک دست و به وضوح مشخص باشند.

5.1.2.2  به علت ایستادن نادرست مجری برنامه، اعداد روی توپ ها مشخص نباشند.

5.2  روند هم زدن و انتخاب اعداد به دلایل زیر ممکن است ادامه پیدا کند:

5.2.1        پس از اتمام روند، اگر کمتر از 5 توپ در استوانه ها قرار گرفته باشد.

5.2.2        در حین انتخاب توپ ها، یک یا چند توپ مجددا از استوانه به مخزن برگردند.

5.3   عدم تطابق یا موجود نبودن صدا و تصویر:

5.3.1          چنانچه صدا در هنگام پخش ویدیو موجود نباشد یا مجری اعداد اشتباهی اعلام نماید، نتیجه ی درست قرعه کشی توسط ویدیوی پخش زنده اعلام خواهد شد.

5.3.2        چنانچه بازیکن به دلیل مشکلات فنی از جانب خودش (اختلال در اینترنت یا قطع برق) موفق به دیدن قرعه کشی نشود، ویدیوی قرعه کشی که با موفقیت ثبت نتیجه شده است را می تواند در قسمت آرشیو ویدیوها مشاهده نماید.

6        روند برگزاری بازی:

6.1  تمامی توپ ها در مخزن گردونه ی اعداد قبل از انجام قرعه کشی باید به وضوح مشخص باشند. 

6.2  قرعه کشی هر روز با فاصله ی زمانی هر 5 دقیقه از ساعت 9 صبح تا 4:55 صبح روز بعد با تفاوت زمانی GMT+2  انجام می شود. امکان وفقه برای موارد فنی وجود دارد.

6.2.1        برگزار کننده اجازه ی تغییر زمان و طول پخش را دارد.

6.3  امکان وفقه ی طولانی به علت وجود نقض فنی در استودیو نیز وجود دارد. در این صورت تمامی شرط های بسته شده لغو گردیده و مبالغ برگردانده خواهد شد. 

6.4  تمامی نتایج قرعه کشی ها برای مشاهده در آرشیو سایت اصلی سازمان برگزار کننده وجود دارد.

7        تجهیزات مورد استفاده در بازی:

7.1  گردونه ی اعداد (به گزینه ی 1.1 مراجعه کنید)

7.2  ست کامل متشکل از 36 توپ (به گزینه ی1.2 مراجعه کنید) 

8         اطلاعات تکمیلی:

8.1   این قوانین و مقررات به زبان های مختلف جهت اطلاع رسانی و سهولت دسترسی بازیکنان منتشر شده است. تنها نسخه ی انگلیسی است که پایه و اساس قانونی در ارتباط بین بازیکن و اپراتور محسوب می شود و در صورت وجود هر گونه مغایرت بین نسخه های غیر انگلیسی و نسخه ی انگلیسی، قوانین و مقررات نسخه ی انگلیسی ملاک محسوب می باشند.

8.2   اعتراضات بازیکن در رابطه با نتایج و یا دیگر مسائل فنی باید حداکثر تا 30 روز بعد از بازی مربوطه به اپراتور اعلام گردد.